Skip to content


„Stargate Universe“ arba sumažinta „Battlestar Galaktica“ versija

Ko gero visi yra bent girdėję apie ko gero geriausią mokslinės fantastikos serialą „Stargate SG-1“. Dar dabar jo kartojimai nuolat sukasi per TV6. O juk viskas prasidėjo nuo filmo išleisto 1994 metais. Daugelis laiko jį ir originalųjį serialą pačiais geriausiais serijos kūriniais. Vėliau sekė „Stargate: Atlantis“, kuris, bent man, buvo gerokai prastesnis už pirmtaką. Na o dabar, kūrėjų skambiai pavadintas geriausiu, įdomiausiu ir tikroviškiausiu (!) serijos kūriniu, atkeliavo „Stargate Universe“ (toliau SGU).

Idėja per daug neišsiskiria iš visų SG serijų. Vartų adresui surinkti naudojami vos 7 simboliai, tačiau vietos jiems užrakinti („ševronai“, ar kaip ten jie) yra 9. 8-asis simbolis naudojamas patekti į kitą galaktiką (Pegasą, pažįstamą iš SGA). Kur veda devintasis – niekas nežino. Jam įjungti būtinas tikslus energijos kiekis ir kodas. Kad įmintų devintojo ševrono mįslę mokslininkai ją įdeda į kompiuterinį žaidimą. Na ir vieną amerikietišką geimerį, kuris sugebėjo šią mįslę išspręsti nusitempia į planetą, kurios branduolys yra iš kažkokio bieso turinčio daug energijos, todėl tinkamą atidaryti 9ąjį simbolį. Kažkodėl į tą planetą sutempiama krūva „beveik civilių“, kurie nė kiek nepasiruošę kelionėms kosmose. Kažkodėl į pirmųjų vartų bandymą tiek neatvyko… na ir staiga kažkas užpuola bazę, o daktaras Rush (vardas tinkamas šiam sprendimui…) nusprendžia, kad geriau bus nerinkt žemės adreso ir varyt tiesiai į nežinią už devintojo ševrono…

Netrukus paaiškėja, kad kelio atgal nebėra. Visas bazės personalas ir civiliai atsiduria gerai apdaužytame sename Senųjų laive, kuriame beveik viskas sugedę, o laivas skrenda autopilotu šen bei ten sustodamas jau tūkstančiau metų ir matyt dar nesiruošia skrist namo į žemę iš kurios kadaise pajudėjo.

Pirmas skirtumas pajuntamas lyginant su senosiomis dalimis ar net su SGA – tiesiai iš Battlestar atkeliavo veikėjų jausmingumas, kvailumas ir civiliai besimaišantys tarp kareivių bei keliantys paniką. Vienintelis tikrai normalus veikėjas, kuriam dar neprasidėjo įvairios brendimo/vidurinio amžiaus problemos – tas pats Rush’as. Kiti – senatorius, verkšlenanti jo dukra, kapitonas be humoro jausmo, psichopatas kareivis, taip ir ieškantis kam snukį išmalt – tipiški serialų veikėjai skirti sukelti… intrigą?

Jau tikėjaus, kad trečioji serija bus normali – kur ten… Pasirodo dar vienas veikėjas tradiciškai nekokią praeitį turėjo. Na žiūrėsim kas bus toliau.

P.S. 3ioje serijoje jie klajojo didelėje dykumoje. Esu įsitikinęs, kad horizonte kartais matydavau didelius kalnus kalnus. Ir ne taip jau toli.

Posted in Filmai, Serialai.

Tagged with , , , , , , .


3 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. beers43 says

  jau 9-a serija, bet ir toliau nieko gero, cia ka draminis serialas?
  nusivyliau visiskai.

 2. bitterman says

  Levas serialas

 3. Andrius says

  Man patiko ką čia rašai bet visa tai jau žinau, galėtum kažką naujo įdėt. O šiaip tai palaikau tave ir manau kad SG1 geriausias iš visų ir patys aktoriai buvo malonūs akei. Apie sgu tai taip čia drama. Sunku priprast prie naujų aktorių, ir labai sunku laukti naujų serijų :S baigiu išprotėt 😀Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos